Profil YB Setiausaha Kerajaan

Ditulis pada .

Profil Peribadi

Nama

 DATO' HAJI A.RAHMAN BIN YAHYA

Jawatan

 Setiausaha Kerajaan Negeri

Asal

 Besut, Terengganu

Tarikh Lahir

 22 Ogos 1958

Nama Bapa

 

Nama Ibu

 

Status Perkahwinan

 Berkahwin

Nama Isteri

 To' Puan Hajjah Kamsiah binti Dollah

Nama Anak

1.    

2.    

3.   

4.    

Kelulusan

 

1.  Diploma Lanjutan, University of Wales College Newport, United Kingdom.

 

Hobi

 

Warna Kegemaran

 

 

Kurniaan

 D.P.M.T., A.M.Z., K.M.N., P.J.K.
Penglibatan Luar

 1. Persatuan Lawan Pedang Negeri Terengganu - (TimbalanPresiden)

 

Pengalaman Perkhidmatan Yang Berhormat Dato’ Haji A. Rahman bin Yahya

 

TEMPOH

JAWATAN

22.4.2018 – sekarang

 Setiausaha Kerajaan Terengganu, Pejabat Setiausaha Kerajaan Terengganu.

1.2.2017 – 21.4.2018

 Pegawai Kewangan Negeri, Pejabat Perbendaharaan Negeri Terengganu.

5.9.2016 - 30.1.2017

 Timbalan Setiausaha Kerajaan (Pembangunan) / Pengarah UPEN,
 Unit Perancang Ekonomi Negeri (UPEN).

3.1.2016 - 4.9.2016

 Pengurus Besar Perbadanan Memajukan Iktisad Negeri Terengganu (PMINT).

2.12.2012 - 2.1.2016

 Dato' Pengelola Bijaya DiRaja, Pejabat KDYMM Sultan Terengganu.

1.1.2011 - 1.12.2012

 Timbalan Pegawai Kewangan Negeri, Pejabat Perbendaharaan Negeri Terengganu.

1.1.2009 - 31.12.2010

 Yang DiPertua, Majlis Perbandaran Kemaman

1.12.2005 - 31.12.2008

 Timbalan Pengarah, Unit Perancang Ekonomi Negeri (UPEN)

16.12.2004 - 30.11.2005

 Ketua Penolong Pentadbir Tanah, Pejabat Tanah Besut

1.12.1998 - 15.12.2004

 Pengarah Eksekutif TESDEC

10.10.1998 - 30.11.1998

 Pegawai Tadbir Negeri N3, Unit Perancang Ekonomi Negeri (UPEN)

1.7.1997 

 Sambung Pelajaran.

1.7.1995 - 30.6.1997

 Penolong Pegawai Kewangan Negeri (Pelaburan), Pejabat Kewangan Negeri Terengganu.

16.6.1992 - 30.6.1995

 Ketua Penolong Pegawai Daerah, Pejabat Daerah Dungun.

4.5.1983 - 15.6.1992

 Pegawai Tadbir Negeri Tingkatan Biasa, Unit Perancang Ekonomi Negeri Terengganu.